RECENT SEARCHES:

15/05

Σύμβουλος Υγείας & Ασφάλειας σε Τεχνικά Έργα – Τεχνικός Ασφαλείας Επιχειρήσεων

  • Athens

Published 2 weeks ago

  • Full time

HELLECON SERVICES ΕΠΕ

Η ΕΞΥΠΠ HELLECON SERVICES, από τις μεγαλύτερες εταιρείες στον χώρο της Υγείας και Ασφάλειας στην Εργασία στην Ελλάδα αναζητά άμεση συνεργασία με Μηχανικό που θα αναλάβει το ρόλο Συμβούλου Υγείας & Ασφάλειας σε τεχνικά έργα και επιχειρήσεις εντός Αττικής, σε περιοχές της Ελληνικής Επικράτειας (ενδεικτικά Πελοπόννησος, Στερεά Ελλάδα, Βόρεια Ελλάδα) και γενικά στα τρέχοντα τεχνικά έργα της εταιρίας ανά την χώρα.

Η εταιρεία παρέχει υπηρεσίες υγείας και ασφάλειας σε περισσότερες από 2.000 εταιρείες και 200.000 υπαλλήλους σε όλη την Ελλάδα. Το όραμά της ΕΞΥΠΠ HELLECON SERVICES είναι να γίνει η κουλτούρα Υγείας & Ασφάλειας πυλώνας ευημερίας και βιώσιμης ανάπτυξης για κάθε οργανισμό, κάθε εργαζόμενο, κάθε άτομο.

Το πάθος για ανάπτυξη και εξέλιξη, οδηγεί σε μια συνεχή έρευνα ταλαντούχων ανθρώπων που μπορούν να ενισχύσουν την αποστολή της εταιρείας, να εφαρμόσουν τη στρατηγική και να ταιριάζουν με το θετικό και ανθρωποκεντρικό εταιρικό προφίλ της.

Αρμοδιότητες

  • Παρακολούθηση των συνθηκών Υγείας και Ασφάλειας σε τεχνικά έργα & επιχειρήσεις στην Αττική και στην Ελληνική Επικράτεια βάσει ν.3850/2010
  • Καθημερινός έλεγχος στους χώρους εργασίας για θέματα υγείας και ασφάλειας των εργαζομένων και πρόληψη εργατικών ατυχημάτων
  • Εντοπισμός των επαγγελματικών κινδύνων στο χώρο εργασίας και ενημέρωση των υπευθύνων
  • Επίβλεψη της ορθής χρήσης των ατομικών μέσων προστασίας
  • Διενέργεια εκπαιδεύσεων των εργαζομένων σε θέματα υγείας και ασφάλειας της εργασίας
  • Αποκλειστική συνεργασία

Απαραίτητα Προσόντα

  • Δίπλωμα / Πτυχίο Μηχανικού με ειδικότητα Μηχανολόγου (ή Μηχ/κού Παραγωγής), Ηλεκτρολόγου, Πολιτικού, Δομικών Έργων ή Χημικού Μηχανικού
  • Εμπειρία σε θέματα Υγείας και Ασφάλειας σε τεχνικά έργα (αιολικά, φωτοβολταϊκά, οδικά, κτηριακά, κατασκευαστικά και άλλα) και σε επιχειρήσεις θα συνεκτιμηθεί
  • Γνώση εκπόνησης αποστολής
  • Καλή γνώση Η/Υ (MS Office) για καταγραφή στοιχείων και σύνταξη αναφορών
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Δίπλωμα αυτοκινήτου ή/και μηχανής
  • Ομαδικότητα, προσαρμοστικότητα & πνεύμα συνεργασίας
  • Ικανότητα διαχείρισης των απαιτήσεων Πελατών

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής εκπαίδευση